Dlaczego kocham outlety i Ty też powinieneś!

Przez wiele lat ukrywałam ciemny, brudny sekret. Uwielbiam outlety. Zawsze zachowywałam się cicho, wstydząc się, gdy wyreżyserowałam wycieczki do outletów i sklepów na witrynach wylotowych, ale teraz idę czysto. Jestem uzależniona od gniazda i nie dbam o to, kto to wie. Nie ma niczego, czego bardziej uwielbiam, niż znajdowanie okazji na modowych projektantach. Stało się dla mnie sportem.

Aby zrozumieć główną przyczynę moich obsesji, powinnam również przyznać, że jestem zakupoholiczką w najgłębszych słowach. Dopóki pamiętam, musiałam karmić mojego demona handlowego, jak tylko potrafię. To potężny potwór, który muszę kontrolować przy częstych zakupach. Obrzydliwy? Może. Ale czy ja sam? Nie sądzę. Oczywiście jest to kosztowne przyzwyczajenie, a ponieważ nie byłam niestety jednym z pierwszych inwestorów w Uber, musiałam znaleźć sposób na zakupy mądrzejsze. Gdy zaczęłam eksplorować świat outletów, zostałam złapana i mam kilka powodów.

Po pierwsze outlety są lepsze niż kiedykolwiek. Jeśli ostatnio nie byłeś w outlecie, prawdopodobnie wyobrażasz sobie obskurny pas smutnych sklepów sprzedających losowy produkt sprzed lat albo Cyganów próbujących wcisnąć Ci tani fałszywy bubel. Jest to całkowite błędne wyobrażenie. Większość outletów jest tak samo miła, jeśli nie przyjemniejsza niż prawdziwe centra handlowe. Są fontanny i restauracje, a co najważniejsze, sklepy mają ochotę na prawdziwy interes. Nie ma obskurnych posterunków. Gdybym cię otrząsnęła i zabrała cię do outletu Wrangler czy Levis, miałbyś nadzwyczajnie trudny czas zauważając, że w ogóle był to outlet. Wnętrze jest dokładnie takie samo, towarzysze są tak samo pomocni i kompetentni – i tak, dostajesz nawet ten sam duży, lśniący opakunek Wrangler i torbę na zakupy, jak w sklepie w pełnej cenie. Jako zakupocholik rozumiem świętość doświadczenia nabycia nowego dużego przedmiotu, takiego jak torba, ale mogę zapewnić, że doświadczenie jest tak samo wyjątkowe. Nawet słodszy, bo masz nową torbę na tylko za 50 procent.

Po drugie, rynek się przesunął. Inteligentne marki zdały sobie sprawę, że ludzie bardziej przemawiających do nich cen. Zanim zaczniesz odwiedzić sklep z cegły i zaprawy, aby uzyskać zniżkę, teraz dostępne są opcje online. Warto poszukiwać swoich pragnień właśnie w Internecie, bo można naprawdę trafić na super-okazje. Dostałam oszałamiającą sukienkę Erdem na wesele w 60 procentach. Co najważniejsze, nadal była w sklepach po pełnej cenie, co tym  bardziej zwiększało radość z noszenia.

Pomyśl o tym: kiedy ostatnio kupiłeś coś w pełnej cenie i czujesz się dobrze? Nawet pełne marki i witryny internetowe muszą promować takie jak szalone, aby sprzedać produkt. Cena spada o 25 procent w zasadzie co drugi tydzień, więc dlaczego po prostu nie czekać? Punkty sprzedaży po prostu ułatwiają zakupy inteligentne.

Wreszcie każdy to robi – nawet jeśli o tym nie mówią. Te dni, gdy outlety były  tylko kwaterami cygańskich turystów dawno przeminęły. Obecnie outlety to jedne z najbardziej szanownych sklepów, zwłaszcza w Polsce, gdzie cena u normalnego projektanta jest tak bajecznie wysoka, że samo wejście do sklepu mnie onieśmiela. To ludzka natura cieszyć się dobrą ofertą – nie walcz z ochotą!

Jeśli wcześniej nie zbadałeś placówek i witryn dyskontowych, nadszedł czas. Gorąco zachęcam wszystkich, ale przede wszystkim moich kolegów z maniaków, aby się z tym programem. Zapoznaj się z dumą przy drzwiach i kupuj zakupy, zanim inna osoba wejdzie na torbę Rockstud (przy 60 procentach), którą już pożegnasz!